frequently asked questions

JAK MOŻEMY CI POMÓC?

FAQ

Tucamp Sp. z o. o.
Ul. Czarnieckiego 16E/1
81-198 Pogórze
NIP: 5871730253

ING – w polskich złotych:   23 1050 1764 1000 0090 8127 6314

ING – w euro:   98 1050 1764 1000 0090 8127 6322

Zanim Państwa dziecko wyjedzie z nami  na obóz, warto porozmawiać z nim i opowiedzieć jak wygląda „życie na obozie”, kim jest wychowawca i kierownik, jak wygląda dzień i jak długo trwa wyjazd. Ważne jest, aby uświadomić dziecku, że w czasie campu wychowawca będzie niejako zastępował rodzica. To oznacza, że dziecko może przyjść do wychowawcy z każdym swoim problemem, ale również powinno go słuchać i kierować się jego radami.

Wiemy, że rozłąka rodziców z dzieckiem jest czasami mocniej odczuwana po stronie rodziców. Jest to dla nas całkowicie zrozumiałe, bo też jesteśmy rodzicami. Ważne jest aby odpowiednio nastawić dziecko, na pozytywne aspekty pobytu na obozie i wspierać je w nauce samodzielności. Warto pamiętać, że najlepszą porą na rozmowę telefoniczną z dzieckiem jest przerwa poobiednia. Nie zalecamy rozmów wieczornych, które utrudniają dzieciom zaśnięcie. Chcielibyśmy, aby Państwo obdarzyli zaufaniem naszą kadrę, która będzie się starać zapewnić bezpieczeństwo oraz mnóstwo wrażeń i przygód podczas obozu.

Plan dnia obozowego ustalamy w dopasowaniu do konkretnego obozu. Zawiera zawsze czas na zajęcia programowe, posiłki i odpoczynek. Modyfikujemy go również pod wpływem warunków atmosferycznych. Szczegółowe plany dostępne są w opisach naszych obozów.

Dbamy, aby posiłki na obozach były urozmaicone i pełnowartościowe. Zapewniamy śniadanie, obiad, podczas którego wydawany jest także podwieczorek, oraz kolację. Jesteśmy przygotowani na diety bezglutenowe, wegetariańskie oraz wegańskie. Wytrwale przekonujemy do jedzenia warzyw i owoców, ale do niczego nie zmuszamy. Raz na jakiś czas pozwalamy na zjedzenie lodów lub słodkich przekąsek, w końcu to wakacje. Informacje o dietach prosimy przekazywać najlepiej w momencie rezerwacji lub co najmniej 2 tyg. Przed obozem.

Junior Tucamp w Chomiąży – posiłki przygotowywane są na miejscu przez Ośrodek Wypoczynkowy ROMA, a menu układamy specjalnie pod delikatne podniebienia dzieci, czyli: ryby bez ości, a mięsko bez tłuszczyku. Śniadanie i kolacja są w postaci bufetu szwedzkiego, a dania obiadowe są serwowane do stołu.

Obóz rowerowy – posiłki przygotowywane są na miejscu przez Pensjonat Złote Góry. Śniadania                        i kolacje w formie bufetu z wyborem dań i dodatków. Obiad to serwowany dwudaniowy posiłek. Dania przygotowywane są wg menu dostosowanego do wysiłku w czasie dnia, wieku dzieci i diet. Ogólnie pycha!

 SURF Camp i mini SURF Camp SKS – posiłki dostarczane są poprzez sprawdzoną w poprzednich sezonach firmę cateringową i dostosowane ilością kalorii. Dania pakowane są w oddzielne pudełka dla każdego uczestnika. Menu jest bardzo urozmaicone, a posiłki smaczne i „nowoczesne”. Dania obiadowe i część dań kolacyjnych przygotowywane są do spożycia na ciepło po uprzednim podgrzaniu.

Podczas trwania obozu staramy się każdego dnia lub co 2 dni publikować zdjęcia na stronie społecznościowej fb.com/obozytucamp, oraz Instagram/obozy_tucamp. Dzięki temu mogą Państwo na bieżąco śledzić przebieg obozu. Po zakończeniu obozu, zazwyczaj na koniec wakacji udostępniamy również pełne albumy zdjęć z wyjazdu. Na niektórych wyjazdach dostępne są również filmy z obozu. Czasem może się zdarzyć, że relacji nie będzie na czas, oznacza to na 90% że mamy problem z internetem i przesłaniem zdjęć…

Opieka medyczna na obozie może zostać zapewniona przez zatrudnienie lekarza, pielęgniarki lub ratownika medycznego albo przez współpracę z najbliższą placówką zdrowia.

Jeżeli dziecko na stałe przyjmuje jakieś lekarstwa, rodzice powinni taką informację zawrzeć w karcie kwalifikacyjnej. Paczuszkę z lekarstwami należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka i załączyć sposób dawkowania. Na obozie leki będą przechowywane w depozycie u wychowawcy i podawane zgodnie z wytycznymi.

To zależy od tego na jaki obóz się wybieracie. Zawsze na kilka tygodni przed wyjazdem wysyłamy listę sugerowanych rzeczy, którą można traktować jako „ściągawkę”. Na pewno dobrze jest wszystko podpisać, żeby móc odnaleźć swoje ciuszki i nie zamienić się z nikim…

Zapewniamy sprzęt niezbędny do zajęć, zdjęcia z wyjazdu i dobrą atmosferę. Jeśli jednak zdecydujecie zabrać się ze sobą własny sprzęt, aparat, głośnik, itp. organizator nie ponosi odpowiedzialności za zgubienie lub zniszczenie powyższych rzeczy!

Na naszych obozach zapewniamy wszystkie świadczenia kompleksowo. Nie ma potrzeby posiadania pieniędzy przy sobie. Oczywiście można ze sobą zabrać kieszonkowe, żeby kupić np. coś słodkiego, ale sugerujemy niewielkie kwoty. Młodsi uczestnicy mogą zdeponować swoje pieniądze w podpisanym portfelu/kopercie u wychowawcy.

Na obozach dziecięcych (7-13 lat) jeśli uczestnik/ uczestniczka ma swój tel. praktykujemy rozmowy z rodzicami w określonym czasie w ciągu dnia. Zazwyczaj jest to 1 godzina w przerwie poobiedniej. W pozostałych godzinach telefony są zdeponowane u wychowawcy.

Na wyjazdach młodzieżowych uczestnicy nie muszą oddawać swoich telefonów w depozyt, ale NIE zabierają ich na zajęcia, NIE nadużywają ich do innych celów niż kontakt, NIE korzystają w godzinach nocnych. Są sytuacje, że uczestnicy moga mieć tel na zajęciach co poprawia bezpieczeństwo w nieprzewidzianych sytuacjach (obozy narciarskie, rowerowe).

Jeśli po obozie znajdziemy ciuchy czy przedmioty należące do uczestników, zbieramy je, fotografujemy i wysyłamy informację rodzicom. Rzeczy zaginione można odebrać z umówionego miejsca.

Rezerwując nasz obóz lub obóz naszego partnera bezpośrednio przez naszą stronę, masz możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Koszt takiego ubezpieczenia to 3,5% wartości wyjazdu. Warunki dot. tego ubezpieczenia znajdziesz klikając na link.

Jest kilka opcji. Można to zrobić telefonicznie, dzwoniąc do nas, napisać maila lub wypełnić formularz rezerwacji na naszej stronie. Na pierwszym etapie potrzebujemy podstawowe dane kontaktowe zgłaszającego oraz uczestnika, plus datę urodzenia obozowicza. Jeśli są dostępne miejsca na wybranym przez Was obozie, odsyłamy wiadomość z gotową umową i warunkami uczestnictwa do zaakceptowania. Jeśli wszystko się zgadza dokonujecie wpłaty określonej kwoty zaliczki na konto. Wtedy rezerwacja jest potwierdzona. Pełną kwotę trzeba zazwyczaj przesłać na 30 dni przed datą wyjazdu.

Prowadzimy obozy sportowe dla dzieci już od kilkunastu lat. W czasie kariery zawodowej przeszliśmy drogę po wszystkich funkcjach obozowej kadry i organizacyjnych. Mimo, iż formalnie jako Tucamp działamy od 2021 roku, posiadamy wieloletnie doświadczenie, pasję do tego co robimy i czujemy się w tej branży naturalnie. Przygotowując obozy zawsze dbamy o stronę formalną (zgłoszenia, pozwolenia, itp.), a także ciągle uatrakcyjniamy program obozów. Kompletując kadrę myślimy o połączenie doświadczenia ze świeżym podejściem by nie popaść w rutynę. Wiele sytuacji przeżyliśmy, wiemy że wiele może nas jeszcze zaskoczyć, dlatego staramy się działać spokojnie, stawiać na bezpieczeństwo i nie podejmować ryzykownych działań w pracy z dziećmi i młodzieżą

Korzystamy z usług licencjonowanych przewoźników. Zależy nam by autokary były dobrej jakości. Zawsze muszą one spełniać wymogi dla przewozu dzieci. Szczegółowe informacje o transporcie pojawiają się na stronie konkretnych obozów.

Tak. W cenę wliczone jest ubezpieczenie NNW. Szczegółowe OWU zawarte są w zakładce „dla rodziców/ubezpieczenie”. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, to dodatkowy koszt o wartości 3% ceny obozu.

W standardowej opcji płatności, jeśli do wyjazdu zostało więcej niż 30 dni, płatność za obóz odbywa się w 2 ratach: zaliczka kwotowa + dopłata do pełnej kwoty. Zaliczkę wpłacamy do 3 dni od podpisania umowy, a dopłatę najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Jeśli dokonujesz rezerwacji na mniej niż 30 dni do wyjazdu, należy wpłacić pełną kwotę za wyjazd do 3 dni od podpisania umowy. Informacje o terminach płatności i sumach podane są na umowie.

OFERTA OBOZÓW TUCAMP

Nowa przygoda?

Skontaktuj się z nami!

Lokalizacja

Tucamp Sp. z o. o.
ul. S. Czarneckiego 16E/1
81-198 Pogórze
NIP: 5871730253

Kontakt

tel. +48 881 210 182
tel. +48 505 996 488
email: biuro@tucamp.pl

Social media

1
tucamp

Chałupy 6 – surf, kite, wind

tucamp

Czarna Góra – rowery

tucamp

Chomiąża Szlachecka – ogólnosportowe

tucamp

Italia – ski&snb

tucamp

Istebna – rowery

tucamp

Warszawa – zajęcia sportowe

tucamp

Gdynia – biuro, zajęcia sportowe

DANE ADRESOWE

Tucamp Sp. z o. o.
ul. S. Czarneckiego 16E/1
81-198 Pogórze
NIP: 5871730253

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!